ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6365641
*
nr 636 5641
Spegel
Delvis 1700/1800-tal, höjd: 98
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2010
kl 17:28:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 00:31:13
1
100 kr
25/4 11:46:01
2
200 kr
25/4 14:40:31
3
250 kr
26/4 16:29:36
2
350 kr
26/4 17:18:01
1
350 kr
26/4 17:18:29
1
400 kr
26/4 17:20:23
2
Vinnande bud
26/4 17:23:50
1
500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 636 5641
Spegel
Delvis 1700/1800-tal, höjd: 98
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 00:31:13 | 1 | 100 kr |
25/4 11:46:01 | 2 | 200 kr |
25/4 14:40:31 | 3 | 250 kr |
26/4 16:29:36 | 2 | 350 kr |
26/4 17:18:01 | 1 | 350 kr |
26/4 17:18:29 | 1 | 400 kr |
26/4 17:20:23 | 2 | Vinnande bud |
26/4 17:23:50 | 1 | 500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02